Wysoka jakość edukacji, terapii i opieki

Standardy

Nasze przedszkole jest niezwykłe. Zostało stworzone dla dzieci zdrowych oraz dzieci z niepełnosprawnościami. Ogromny potencjał, który w nich drzemie, stał się dla nas inspiracją, aby stworzyć miejsce, które będzie nie tylko przestrzenią do zabawy, ale także wszechstronnego rozwoju.
Naszym priorytetem jest dobra atmosfera w przedszkolu. Musi w nim panować iście rodzinny klimat, żeby dziecko czuło się tu jak w domu.

Wyżywienie

Zapewniamy 4 posiłki dziennie: śniadanie, przekąska/II śniadanie, obiad składający się z dwóch dań oraz podwieczorek. Posiłki są dostosowane do indywidualnych potrzeb dzieci, w tym również alergików i dzieci z nietolerancjami pokarmowymi.

Współpraca z rodzicami

Współpraca z rodzicami oparta jest na szacunku, wsparciu i partnerstwie. Bliska współpraca z Rodzicami jest naszym priorytetem. Dbamy o przepływ informacji – opiekunowie i nauczyciele dzielą się spostrzeżeniami na temat rozwoju dziecka. Przekazują spostrzeżenia współpracujących z nami specjalistów.
Pomagamy Rodzicom w utrzymaniu aktywności zawodowej. Wspieramy i inspirujemy!

Zróżnicowane metody

Bazujemy na wielu grupach metod. Talenty i potrzeby dzieci wymagają od nas łączenia ich ze sobą lub elastycznego przejścia z jednej metody do drugiej. Dzięki temu stwarzamy świat pełen wyzwań, ciekawych zadań. Pomagamy im rozwijać percepcję wzrokową, słuchową, kinestetyczną i dotykową. Dążymy do ich harmonijnego rozwoju. Codzienna praca nauczycieli oraz opiekunów wspomagana jest przez specjalistów – logopedę, terapeutę SI/rehabilitanta, psychologa.

Przemyślana architektura i wyposażenie

budynek
plan

Naszym atutem są przestronne i nowocześnie urządzone sale zabaw. Sale wyposażone są w zabawki renomowanych firm posiadające certyfikaty oraz ergonomiczne meble i kąciki tematyczne. Przestrzeń została zaplanowana zgodnie z koncepcją uniwersalnego projektowania. Przestrzeń i wyposażenie są dostępne dla wszystkich osób, w tym również dostosowane do zidentyfikowanych potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Budynek wyposażony jest w system zabezpieczenia przeciwpożarowego.
Stosujemy proste i intuicyjne rozwiązania, które są czytelne dla wszystkich bez względu na wiek, umiejętność czytania czy język którym się posługuje.

Jesteśmy EKO

  • Sortujemy śmieci
  • Używamy kranów z ogranicznikami czasowymi
  • Korzystamy tylko ze sprzętu o klasie energetycznej A+ i A++
  • Stosujemy oświetlenie LED-owe – diody LED nie zawierają rtęci ani innych szkodliwych dla środowiska substancji a dzięki ich długowieczności rzadko się je wyrzuca; są energooszczędne
  • używamy odkurzaczy parowych.

Ciekawe zajęcia dodatkowe

Dla naszych podopiecznych stworzyliśmy możliwość harmonijnego rozwoju w postaci odpowiednio dobranego pakietu zajęć dodatkowych. Wierzymy, że poprzez udział w ciekawych zajęciach umożliwiamy im lepszy start w przyszłość, a także odkrywamy i umacniamy ich talenty.

Wykwalifikowana kadra

Do pracy w naszej placówce został zatrudniony wykwalifikowany, dobrze wykształcony personel, który przede wszystkim ma serce do dzieci. Rodzice korzystający z przedszkola będą mogli skupić się na pracy zawodowej, nie martwiąc się o swoje pociechy.

Lokalizacja

Przedszkole Integracyjne Kokardka znajduje się  przy ulicy Broniewskiego 27 w Łasku. Przed budynkiem parking.

budynek

Zapisz swoje dziecko

Rekrutacja trwa, zadzwoń lub napisz do nas, aby uzyskać więcej informacji!